Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Kurucularımız

Zuhat Hasip AYDIN

Zuhat Hasip AYDIN

2-A Grup Otomotiv Kurucu Ortağı

Zuhat Aydın, 1980 yılında Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamlayan Aydın, lisans eğitimini Dicle Üniversitesi Matematik Bölümünde yaptı.

Kariyer hayatına, sektöre olan tutkusunun da artılarıyla otomotiv alanında devam etti. 2011 yılında kardeşi Mehmet Caner Aydın ile kurduğu 2-A Grup Otomotiv, tüketicilerin otomotiv ihtiyaçlarına profesyonel çözümler üretme amacıyla faaliyetlerine başladı. Aydın’ın kurucu ortağı olduğu 2-A Grup Otomotiv, iş hayatına global markalarla iş birliği yaparak aynı zamanda kendi markalarını da geliştirerek devam etti.

Araç kiralama, ikinci el araç alım satımı, sigorta hizmetleri ve ekspertiz değerleme alanlarında hizmet sunan firma bugün Türkiye’nin en güvenilir markalarından olan Anadolu Grup’un Garenta, ikinciyeni.com ve Carwiz Ekspertiz bayiliklerini yürütmektedir. Kiralama alanında kendi markaları ve bayilikleri ile Türkiye’nin altı ayrı ilinde, yedi kiralama ofisiyle hizmet vermektedir. Aydın, sigorta alanında Sigortanom, filo araç kiralama alanında Perla Filo markalarının kurulum ve gelişiminde de öncü bir rol oynadı.

Aydın, sürdürülebilir tarıma olan ilgisini, ailesine ait arazilerde gerçekleştirdiği tarımsal faaliyetlerle hobi olmaktan çıkarıp sunduğu hizmetler arasına ekledi.

Doğduğu ve büyüdüğü il olan Diyarbakır’ın toplumsal ve ekonomik kalkınmasını önemseyen ve bu konuda projeler üretip görev alan Aydın, DİSİAD (Diyarbakır Sanayici ve İş adamları Derneği) Yönetim Kurulu’nda aktif olarak çalışıyor. Evli ve bir çocuk babası olan Aydın, İngilizce ve Kürtçe biliyor.

Mehmet Caner AYDIN

Mehmet Caner AYDIN

2-A Grup Otomotiv Kurucu Ortağı

Caner Aydın, 1984 yılında Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamlayan Aydın, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde yaptı.

2011 yılında kardeşi Zuhat Aydın ile birlikte kurucu ortağı olduğu 2-A Grup Otomotiv firması ile sektöre giriş yaptı. Kurulumu, markalaşması ve gelişimi üzerinde belirleyici bir rol oynadığı firma, araç kiralama, ikinci el araç alım satımı, sigorta hizmetleri ve ekspertiz değerleme alanlarında hizmet veriyor. Grup çatısı altında hem kendi markaları hem de Türkiye’nin en güvenilir markası olan Anadolu Grup’un bayilikleri ile hizmet veren 2-A Grup Otomotiv, sektörün gelişen ve yenilikçi temsilcisi olarak bireysel ve kurumsal müşterilerin otomotiv ihtiyaçlarına profesyonel çözümler üretiyor.

Mehmet Caner Aydın, sürdürülebilir tarım anlayışı ile verimli aile arazilerinde gerçekleştirdiği tarımsal faaliyetlerle de iş alanına yeni bir madde ekliyor.

Sektörel gelişim ve yenilikçilik anlayışını sürekli geliştirmeyi önemseyen Aydın, evli ve iki çocuk babası, aynı zamanda İngilizce ve Kürtçe biliyor.